BINANCE TÜRKİYE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar

Binance Türkiye kullanım koşulları ve ekleri (Bundan sonra “sözleşme veya koşullar” olarak anılacaktır) bizim ile "Kullanıcı" arasında –her bir tarafın bu sözleşmedeki hak ve yükümlülüklerini belirlemek amacıyla Kullanıcı'nın Platform’a üye olması, ziyaret etmesi, yüklemesi, veya ürün ve hizmetleri kullanması anında elektronik olarak akdedilmiştir.

Hizmetlerimizi kullanmanız sırasında veya öncesinde lütfen bu metin ile birlikte Risk Bildirim Formunu, Gizlilik Politikasını, Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnini ve Platformdaki diğer politikalar ile bildirimleri ( Toplu halde “Politikalarımız“ ) birlikte dikkatlice okuyunuz. Burada veya bu konuda aksi belirtilmediği sürece koşullar ve politikalarımız Platformu kullanmanızla ilgili olarak sizinle aramızdaki anlaşmanın tamamını oluşturur.

2. Tanımlar

2.1 Biz/Bizim/Bizi/Bize Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Ferko Apt. No.175/7 Şişli İstanbul adresinde yerleşik ve bu sözleşmede belirtilen kripto platformunu işleten ve kripto para alım satım hizmetiyle sözleşmede belirtilen diğer hizmetleri sunan BN Teknoloji A.Ş.’yi ifade eder.
2.2.Kripto Para Transfer edilebilen ve her yerde aynı anda aynı değeri taşıyan, bir banka ya da şirket tarafından kontrol edilemeyen, merkezi bir yapıda olmayan, blokzincir teknolojisine dayanan, fiyatı alıcılar ve satıcıların oluşturduğu piyasalarda belirlenip değişen, elektronik para niteliği bulunmayan dijital (sanal) varlıklardır.
2.3.Kripto Cüzdanı Kripto para adreslerini ve onların şifrelerini içeren ve tamamen Kullanıcının sorumluluğunda ve hakimiyetinde olan bir bilgisayar dosyasıdır. Kripto para, bu adresler arasında transfer edilebilir.
2.4.Kullanıcı/Siz Platformda sunuluan hizmetlerden faydalanıp faydalanmadığına bakılmaksızın, Platformu ziyaret eden, yükleyen, kullanan ya da Platforma üye olan uygun şartlara sahip herhangi bir gerçek kişi .
2.5. Site “www.trbinance.com” alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan internet sitesini ifade eder.
2.6.Binance Türkiye/Platform İlgili mobil uygulamalar ( “Uygulamalar” ) ve zaman zaman bizim tarafımızdan oluşturulan veya işletilen ekosistemler ile Binance Türkiye tarafından kullanıcılara kriptopara ile ilgili hizmetler ve ürünlerin sunulduğu siteyi ifade eder.
2.7. Kullanıcı hesabı Her bir kullanıcının Binance Türkiye’ye kaydolup bir tane açabileceği, kimliğinin saptanmasını sağlayan ve hesabı altında bir veya birden fazla bağlı kripto cüzdana sahip olabileceği hesabı ifade eder.

3. Genel Hükümler

3.1. Binance Türkiye’ nin Yapısı

3.1.1. Binance Türkiye esas olarak bir kripto para alış/satış platformudur. Platform üzerinden kullanıcılar birbirlerine açık artırma veya eksiltme yöntemi ile kripto para birimlerini alır veya satarlar. Binance Türkiye, Platform vasıtasıyla bu işlemlere aracılık eder. Ancak, Binance Türkiye Platform’da oluşan fiyatları belirlemez, ayarlamaz veya aktif olarak etkilemez.

3.1.2. Kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli bir ekonomik faaliyettir. Siz, kripto para birimlerine yatırımın risklerini bildiğinizi, bu riskleri üstlendiğinizi ve yatırımın sebep olduğu ya da olabileceği zararlardan Binance Türkiye’yi sorumlu tutmayacağınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz. Binance Türkiye’yi kullanmanın riskleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Risk Bildirim Formu’na bakınız.

3.1.3. Burada aksi belirtilmedikçe biz, bu sözleşme kapsamında verilen/verilecek hizmetlere veya Platform’a bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, arayüzlerin, içeriklerin, ürün incelemelerinin, videoların, algoritmaların, çizimlerin, modellerin, tasarımların ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibiyiz (Üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere).Yukarıdaki fikri sınai hakların kopyalanmasına, çoğaltılmasına, yayılmasına, tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına ve herhangi bir şekildeki ihlaline hiçbir şekilde izin verilmemektedir.

3.2. Binance Türkiye’nin Hizmetleri

3.2.1. Platform’da size sunduğumuz farklı hizmetlerle yapabilecekleriniz şunlardır;

 1. (a) Size özel/has olacak bir kullanıcı hesabı ile Platform’a kaydolabilir, onu koruyabilir ve kullanabilirsiniz.
 2. (b) Kullanıcı hesabınız altında bulunup BTC / BNB ve zaman zaman bizim tarafımızdan kabul edilecek diğer kripto para türlerini yükleyip kaydedebileceğiniz en az bir tane kripto cüzdanı açabilir, onu koruyabilir ve kullanabilirsiniz.
 3. (c) Kripto para birimlerini kendi iradenizle kripto cüzdanınıza veya kendi kripto cüzdanınızdan Platform’daki diğer kullanıcılara aktarabilirsiniz.
 4. (d) Kripto cüzdanınızda yer alan kripto paraları kendi iradenizle bizim tarafımızdan zaman zaman kabul edilen başka yasal değerlere çevirebilir ya da Platform’daki diğer kullanıcılar ile yine aynı şekilde bizim tarafımızdan zaman zaman kabul edilecek diğer yöntemlerle takas edebilirsiniz. Onaylı ortaklarımızın diğer hizmetlerine erişim sağlayabilir ya da biz bunu zaman zaman size sağlayabiliriz.

3.2.2. Hiçbir bir şüpheye yer vermemek adına, itibari para birimleri ile bağlantılı para yatırma, para çekme veya havale etme, Platform’daki kripto paralarınızın tezgahta/gişede değişimi gibi hiçbir finansal hizmet yönetimi ile bağlantımız yoktur. Söz konusu bu hizmetler üçüncü bir hizmet sağlayıcı tarafından hizmet sözleşmeleri ve politikaları kapsamında sağlanacak olup, bu hizmetler ile ilgili herhangi bir endişeniz veya sorununuz olması halinde ilgili hizmet sağlayıcılarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. İtibari para birimlerine bağlı finansal hizmetleriniz çerçevesinde bulunabileceğiniz herhangi bir talep ile ilgili olarak hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bu tür taleplerinizi ilgili hizmet sağlayıcılarına yöneltmeniz gerektiğini anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan etmektesiniz.

3.2.3. Mevzuata uyum amacıyla şu an için Platform’da kaldıraçlı işlemlere izin verilmemektedir. Binance Türkiye’deki hizmetlerimizi kullanmanızda yatırıma dönüştürülüp dönüştürülmediğine bakılmaksızın sahip olduğunuz ya da işlem yapabileceğiniz herhangi bir kripto para birimi veya itibari para birimi için faiz talep etmeyeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

3.3. Kullanıcının Üyelik Süresi

Kullanıcı, bu Sözleşme kapsamında, Binance Türkiye tarafından sunulan/sunulacak hizmetleri yalnızca üyelik süresi boyunca kullanma hakkına sahip olacaktır.

3.4. Hesap Açılışı

3.4.1. Her kullanıcı sadece bir kullanıcı hesabına sahip olabilir. Kullanıcı, Platform’u sadece bu sözleşmede açıklanan hizmetlerden yararlanmak amacıyla kullanabilir. Bir kullanıcının birden fazla kullanıcı hesabı kullandığının tespit edilmesi halinde Binance Türkiye tek taraflı olarak, sözleşmeyi feshetme, herhangi bir işlem için devam etmeme veya işlemi engelleme, kullanıcı hesabını/hesaplarını askıya alma ve engelleme gibi gerekli ve uygun önlemleri alma hakkına sahiptir.

3.4.2 Kullanıcı Platform’a kaydolurken verdiği bilgilerin eksiksiz, doğru, güncel olup yanıltıcı olmadığından sorumludur. Binance Türkiye kullanıcı ile ilgili tüm işlemlerde kullanıcı tarafından verilen bu beyanlara dayanır ve bu beyanlara göre hareket eder. Bunun yanında kullanıcı kayıt işlemi gerçekleştikten sonra hem işlem yapmak hem de belirli limit/işlem türlerinin gerçekleştirilmesi için Binance Türkiye tarafından istenen bilgi ve belgelerin verilmesinden ve doğrulanmasından/kanıtlanmasından sorumludur. Aksi takdirde Binance Türkiye olarak sözleşmeyi feshetme veya herhangi bir fiilde bulunmama, kullanıcı hesabını/hesaplarını askıya alma ve engelleme gibi gerekli ve uygun önlemleri alma hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından beyan edilen bilgilerin değişmesi halinde kullanıcı en kısa sürede Binance Türkiye’yi bilgilendirecek ve söz konusu bilgileri güncelleyecektir. Bu yükümlülüğü yerine getirilmemesinden kaynaklanan kayıp ve zararlardan Binance Türkiye sorumlu değildir.

3.5. Kullanıcı Vasıfları

3.5.1. Platform sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden gerçek kişilere hizmet vermektedir.

3.5.2. Bu sözleşme ile 18 yaşından büyük ve fiil ehliyetine sahip olduğunuzu beyan ve taahhüt etmektesiniz. Binance Türkiye tarafından herhangi bir şekilde veya sebeple sizin 18 yaşından küçük olduğunuzun, hesabınızın 18 yaşından küçük birisi tarafından kullanıldığının veya fiil ehliyetinizin olmadığının tespit edilmesi veya bu hususlarda Binance Türkiye’de makul şüphe oluşması halinde Binance Türkiye tek taraflı takdir yetkisi çerçevesinde sözleşmeyi feshetme veya işlemlere devam etmeme, hesabınızı engelleme/askıya alma gibi gerekli ve uygun tedbirleri alma hakkına sahiptir.

3.6. Hesap Kullanım Kuralları

3.6.1. Kullanıcı bu Sözleşme’yi, bu Sözleşme ile ortaya çıkan yükümlülükleri ya da hakları iznimiz olmadan üçüncü kişilere devredemez. Binance Türkiye hesabınızı onayımız olmadan üçüncü kişilere satamaz, devredemez, kiralayamaz, üçüncü kişileri yetkilendiremez veya başka herhangi bir yöntemle üçüncü kişilere kullandıramazsınız. Bahsi geçen hükümleri ihlal etmeniz durumunda Binance Türkiye tek taraflı takdir yetkisi çerçevesinde sözleşmeyi feshetme veya işlemlere devam etmeme, hesabınızı engelleme/askıya alma gibi gerekli ve uygun tedbirleri alma hakkına sahiptir.

3.6.2. Kullanıcı’nın, bu Sözleşme’den doğan haklarını kullanmak için noter tarafından düzenlenmiş ve özel yetki içeren bir vekaletname ile bir kimseyi temsilci olarak atamak istemesi halinde temsilci bu hakları sadece Binance Türkiye’nin ön izni ile kullanabilir. Bunun gibi konular tamamen Binance Türkiye’ nin tek taraflı takdirine tabidir. Binance Türkiye’ nin yukarıda bahsi geçen vekaletnameye onay vermesi halinde Kullanıcı atadığı bu temsilcinin yaptığı tüm işlemlerden, davranışlardan ve bu işlem ve davranışların sonuçlarından sorumludur. Bununla birlikte, temsilcinin azledilmesi veya istifa etmesi halinde bu husus Kullanıcı tarafından önceden Binance Türkiye’ye yazılı olarak bildirilmelidir. Bu bildirimin gecikmesi durumunda Kullanıcı yazılı bildirimin Binance Türkiye’ye ulaştığı tarihe kadar gerçekleşmiş işlemlerden doğan her türlü hukuki sorumluluk Kullanıcı’nın üzerindedir.

3.6.3. Kullanıcı, bizim tarafımızdan sağlanan hizmetleri (Platform aracılığıyla işlem yapmak da dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) sadece yasal amaçlarla kullanacaktır. Kullanıcı tarafından Platform’ un veya herhangi bir hizmetin yasa dışı amaçlarla kullanılması durumunda ya da şüpheli bir işlem tespit edilirse Binance Türkiye Kullanıcı tarafından gerçekleştirilen işlemi iptal etme, eski hale getirmesi, Sözleşme’yi derhal feshetme ya da diğer uygun güvenlik tedbirlerini alma yetkisine sahiptir. Hesabın ve hizmetlerin yasa dışı amaçlarla kullanılmasından doğan hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcıya aittir.

3.7. Hesap Güvenliği

Kullanıcı hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifrenin korunmasından sorumlusunuz. Kullanıcı adı ve şifrenizi başka kimselerle paylaşmamanız gerekmekte olup, aksi halde meydana gelecek zararlardan ve kayıplardan doğacak sorumluluk size aittir. Herhangi yetkisiz bir kişinin hesabınıza erişim sağlaması ve hesabınız yoluyla sağladığımız hizmetleri kullanması sonucunda sizin tarafınızdan bu sebepten dolayı ortaya çıkacak zararlardan herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Kullanıcı hesabınızın güvenliğini sağlamanız gerekmektedir. Kullanıcı hesabınızın korunması amacıyla; (i) güçlü bir şifre kullanmanız, (ii) kullanıcı adı ve şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamanız, (iii) Platforma özel bir şifre kullanmanız, (iv) Site’ ye daima “https” üzerinden bağlanmanız ve (v) Platform’a erişim sağlarken https://www.trbinance.com adresini kullandığınızı ve/veya Uygulama kimlik saptama bilgilerini kontrol etmeniz kuvvetle önerilmektedir.

3.8. Kullanıcı’ nın Hak ve Yükümlülükleri

3.8.1. Kullanıcı, Platform üzerinden yaptığı tüm işlem ve eylemlerden hukuki ve cezai olarak sorumludur. Kullanıcı kendisi tarafından verilen talimatların yerine getirilmesinden veya yapılan işlemlerin gerçekleştirilmesinden sonra iptal edilemeyeceğini veya geri alınamayacağını bildiğini kabul etmektedir. Platform Politikaları’nda aksi belirtilmedikçe, Binance Türkiye yalnızca farklı kullanıcılar arasındaki kripto para işlemleri ve konuyla ilgili teknik hizmetlere ilişkin aracılık hizmetleri sağlamakta olup bunlara taraf olarak herhangi bir işlem yapmamaktadır. Bu nedenle, Binance Türkiye’nin herhangi bir işlemin tarafı olarak herhangi bir hukuki veya idari sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir Kullanıcı’nın alım/satım veya diğer hizmetlerle bağlantılı olarak verdiği talimatların yerine getirilmesinden doğan sorumluluk hususi olarak Kullanıcı’nın üzerindedir. Bununla birlikte Kullanıcı yanlış veya hatalı talimatlarına dayalı işlemlerden doğan zarar ve kayıplardan sorumludur.

3.8.2. Platformda değiştirilip herhangi bir kripto cüzdanınıza aktarılan kripto paralarınızın transferinden doğan sorumluluk Kullanıcıya/Size aittir. Kullanıcı aynı zamanda her bir kripto cüzdanına ilişkin güvenlik tedbirlerini de almakla yükümlüdür. Binance Türkiye, farklı kullanıcılara ait kripto cüzdanlar arasında hatalı kripto para transferleri oluşmasından sorumlu tutulamayacak, tüm sorumluluk hatalı transferi gerçekleştiren Kullanıcı’ya ait olacaktır. Yine, kripto paraların teknik özelliklerine göre, aktarım yapılırken girilmesi gereken bilgilerin hatalı girilmesi sebebiyle yaşanacak hatalı gönderimlerin sorumluluğu da kullanıcıya aittir. Bu nedenle alım/satım talimatlarınızı iletmeden önce kripto paralara ait girilmesi gereken teknik bilgileri transfer süresince son derece dikkatli bir şekilde kontrol etmelisiniz. Aksi halde hatalı bilgi girilmesi nedeniyle oluşacak tüm kayıplar, zararlar ve sorumluluklar sizin üzerinizde olacaktır. Bu nedenle, kastımız veya ağır ihmallerimiz dışındaki tüm durumlar için Binance Türkiye’yi hatalı transferler nedeniyle gayrikabili rücu şekilde ibra ettiğinizi kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

Bu Sözleşme’ye tabi kullanıcı hesabınız adına yapılan tüm faaliyetlerden ve bu faaliyetlerden kaynaklanan tüm yasal yükümlülüklerden ( vergi yükümlülükleri dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere ) siz sorumlusunuz. Yasal Mevzuat veya Devlet emriyle yukarıda bahsi geçen faaliyetlerden kaynaklanan ya da bunlarla ilgili diğer yükümlülükleri üstlenmemiz halinde tüm kayıp ve zararlarımızı bizim için kabul edilebilir şekilde telafi edeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt edersiniz. Bu çerçevede, varlıklarınızın dondurulması veya zorunlu olarak transfer edilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, söz konusu yükümlülüklerin gereğini ifa için tamamen kendi takdirimize bağlı olarak tüm makul önlemleri alma hakkımız olduğunu kabul edersiniz.

3.9. Binance Türkiye’nin Hak ve Yükümlülükleri

3.9.1. Basiretli bir tacir olarak, kripto para birimlerinizin güvenliğini sağlama hususunda makul bir çabayla hareket etme yükümlülüğü altındayız. Bununla birlikte, tüm çabalarımıza rağmen meydana gelebilecek hırsızlık / dolandırıcılık / siber saldırı olaylarından sorumlu tutulmayacağız.

Binance Türkiye olarak destek@trbinance.com ya da diğer iletişim kanallarından destek hizmetleri sunmaktayız. Politikalarımızda aksi belirtilmedikçe Binance Türkiye destek yazışmalarında şifre istemez, sizden herhangi bir kripto cüzdanınızın adresini istemez, bir adres temin etmenizi istemez ya da bizim veya üçüncü bir kişi adına kripto para veya itibari para transfer etmenizi istemez. Binance Türkiye, Kullanıcı’nın bahsi geçen iletişim kaynaklarından kaynaklanmayan veya bunlar nedeniyle meydana gelmeyen zarar ve kayıplarından sorumlu tutulamaz.

4. Yükümlülüklerin Sınırlandırılması ve Sorumsuzluk Beyanı

4.1. Riskler

Kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli bir ekonomik faaliyettir. Siz, kripto para birimlerine yatırımın risklerini bildiğinizi, bu Sözleşme’ye konu olan faaliyetlerle bağlantılı ve gerek burada gerekse Risk Bildirim Formu’nda hatırlattığımız riskleri üstlendiğinizi (işlemlerin yerine getirilmesi dahil olmak üzere) ve bu risklerin sebep olabileceği zararlardan (kripto para fiyat dalgalanmaları dahil olmak üzere) Binance Türkiye’yi sorumlu tutmayacağınızı açıkça beyan, kabul ve taahhüt etmektesiniz.

4.2. Yükümlülüklerin Sınırlandırılmasına İlişkin Genel Hükümler

4.2.1. Binance Türkiye esas olarak bir kripto para alış/satış platformudur. Platform üzerinden kullanıcılar birbirlerine açık artırma veya eksiltme yöntemi ile kripto para birimlerini alır veya satarlar. Binance Türkiye Platform vasıtasıyla bu işlemlere aracılık eder. Ancak, Binance Türkiye Platform’da oluşan fiyatları belirlemez, ayarlamaz veya aktif olarak etkilemez. Binance Türkiye Kullanıcıların fiyatlardaki değişimlerden kaynaklanan zarar ve kayıplarından sorumlu tutulamaz.

4.2.2. Binance Türkiye’nin kastından veya ağır ihmalinden kaynaklanmadığı sürece Kullanıcıların Platform üzerinde yaptığı işlemler nedeniyle meydana gelen kayıp veya zararlardan sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.3. Binance Türkiye Tarafından Sağlanmayan İçerik

4.3.1. Platform üzerinde sunulan her tür içerik, üçüncü taraflardan ve kamuya açık kaynaklardan toplanan verilerden oluşmaktadır. Tüm veriler, analizler, raporlar, istatistikler herhangi bir düzenleme veya yönlendirme olmadan bilgileri otomatik işleme tabi tutmuş bir yazılım tarafından işlenmekte ve objektif olarak sunulmaktadır. Platformda sunulan her türlü haber ve raporlar; sadece bilgilendirmeye ve tavsiyeye yöneliktir ve doğrudan çözüm, sonuç, hukuki görüş, politik ve sosyolojik araştırma bilgisi özelliği taşımamaktadır ve kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Veriler birbiriyle çelişkili veya tutarsız olabilir. Binance Türkiye'nin üçüncü taraflardan veya kamuya açık kaynaklardan içerik içeren herhangi bir bilgi sunmak veya bu bilgiyi size göstermekle yükümlü olmadığını kabul edersiniz. Bu tür durumlarda Binance Türkiye hiçbir sorumluluk üstlenmez.

4.3.2.Binance Türkiye herhangi bir kullanıcıya, sunulan içeriklerden elde edilecek sonuçlarla ilgili olarak, her türlü ticarete elverişlilik, performans, pazarlanabilirlik, belli bir amaca uygunluk veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dâhil olmak üzere ister açık ister örtülü olsun, hiçbir şekilde garanti vermez. Tüm içerikler kullanıcıya "olduğu gibi" sunulmaktadır. Binance Türkiye içeriklerin kullanılmasından doğabilecek kâr kayıplarından ya da menfi zararlardan sorumlu tutulamaz.Binance Türkiye tarafından sunulan içeriklerde, herhangi bir kişiye / kuruma / şirkete / markaya yapılan atıf, bu kişilerin / kurumların / şirketlerin / markaların piyasa değerlerine, çeşitli kriterlerdeki sıralamalarına, marka değerlerine etki yapacak veya hisse senetlerinin satın alınmasına, satılmasına veya elde tutulmasına yönelik bir tavsiye niteliğinde değildir.

4.4. Teknik Konular

4.4.1. Binance Türkiye bu Sözleşme’deki hizmetlere ilişkin olarak Kullanıcı’nın verdiği işlem talimatlarını makul bir süre içinde yerine getirir. Ancak bununla birlikte Binance Türkiye bu talimatların teknik nedenlerle, zorlayıcı nedenlerle, geçici imkansızlıktan veya Binance Türkiye’den kaynaklanmayan veya Binance Türkiye tarafından kontrol edilemeyen diğer nedenlerden dolayı makul bir sürede yerine getirilmemesinden kaynaklanan zararlardan sorumlu değildir.

4.4.2. Binance Türkiye, Platform’da meydana gelebilecek teknik arızalardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Binance Türkiye Platform’un hatasız çalıştığını ya da çalışacağını garanti etmez. Bununla birlikte Platform’un düzgün şekilde işleyişini sağlamak için azami çabayı göstermektedir.

4.5. Kullanıcının Hatalı / Kötüye / Yanlış Kullanımı

Binance Türkiye Kullanıcı tarafından satın alınan ya da satılan Kripto para birimlerinin ya da bu Sözleşme kapsamında alınan diğer hizmetlerin kötüye kullanılması nedeniyle oluşan veya doğacak zarar ve hasarlardan sorumlu tutulamaz. Binance Türkiye, herhangi şüpheli bir durumda, Kullanıcının işlem talimatlarını yerine getirmeyebilir ve işlemi iptal edebilir.Tüm bu durumlar nedeniyle Binance Türkiye’nin Kullanıcı’nın zarar ve hasarlarından sorumlu tutulabilmesi mümkün değildir.

5. Haklar / Talepler

5.1. Teknik Hatalı İşlemler

İşlemlerinizin – teknik hatalar nedeniyle – gerçekçi olmayan fiyatlarla gerçekleşmesi halinde, Binance Türkiye bu işlemleri iptal edebilir, ortadan kaldırabilir ya da sistemin düzgün çalışması için gerekli diğer tedbirleri alabilir. Herhangi bir ödeme yapılmış olması durumunda iptal ve ortadan kaldırma işlemleri sırasında Kullanıcı Hesabınız dondurulabilir ve haksız ödemenin iadesi istenebilir. Söz konusu ödemelerin iade edilmemesi durumunda Binance Türkiye her türlü yasal yola başvurma hakkına sahiptir. Bu çerçevede, bu işlemler nedeniyle zarara ilişkin talep Binance Türkiye veya başka bir Binance Türkiye Kullanıcısı tarafından gerçekleştirildiğinde Binance Türkiye’nin ilgili miktarda Kripto Para ya da bizim veya başka bir zarara karşılık gelecek zarara eşdeğer miktarda varlıkları Kullanıcı Hesabınızdan tahsil etme hakkına sahip olduğunu kabul edersiniz. Bu tür durumlar nedeniyle Binance Türkiye’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmadığı gibi kendisinden bir talepte bulunulabilmesi de mümkün değildir.

5.2. Hakların/Taleplerin Kullanımı

Binance Türkiye’nin bu Sözleşme’den ya da diğer herhangi bir yasal sebepten doğan alacaklar bakımından; size ait alacaklar, varlıklar ve mallar üzerinde alacağını doğrudan tahsil etme yetkisi olduğu gibi, mahsup ve takas hakkı da bulunmaktadır.

6. Finansal Olmayan Tavsiyeler

6.1. Yatırım Amaçlı Olmayan Tavsiyeler

Bu Sözleşmedeki hiçbir hizmet bir yatırım tavsiyesi mahiyetinde olmayıp yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez

6.2. Danışmanlık Hizmeti Olmaması

Binance Türkiye Kullanıcı’ya danışmanlık vermeyi ve danışmanlık faaliyeti olarak nitelendirilebilecek herhangi bir faaliyette bulunmayı taahhüt etmez.

7. Ücretlendirme

7.1. Binance Türkiye her alış ve satış işlemini içermek ancak bununla sınırlı olmamak üzere sağladığı hizmetler çerçevesinde kullanıcılarından tek taraflı takdir yetkisine dayanarak belirlediği bir oran üzerinden komisyon (hizmet bedeli) alma hakkına sahiptir.

7.2. Binance Türkiye bu sözleşme kapsamında vereceği hizmetler için belirleyeceği ücret ve komisyonları Site'de ya da uygulamada belirtir.

Burada veya Politikalarda aksi belirtilmedikçe kripto para transferleri iade edilmez. Bu nedenle Binance Türkiye tarafından alınan komisyon ve işlem ücretleri de iade edilmez. Kullanıcıların bu ücretlerinin iadesini talep etme hakkı yoktur.

7.3. Binance Türkiye, önceden haber vermeksizin zaman zaman bu ücret ve komisyonları türleri, tutarları ve oranları üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklikler, Platform’da ilan edildikten sonra uygulanır. Hizmetlere ilişkin ücret tablosu bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

8. Gizlilik Politikası

8.1. Uyum / Kabul

Taraflar, kişisel verilerin korunması konusundaki mevzuata uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

8.2. Topladığımız Kişisel Veriler

Binance Türkiye, bizimle etkileşimlerinize, yaptığınız seçimlere ve kullandığınız ürün ve özelliklere bağlı olarak aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere farklı kişisel verileri tespit edebilir, toplayabilir ve kaydedebilir.

8.2.1. Platform’a ya da Uygulamalara kaydolurken ve/veya kimlik doğrulamasını tamamlarken bize gönüllü olarak kendi rızanızla verdiğiniz kişisel olarak tanımlanabilecek verileriniz.

8.2.2. Kara Para Aklamanın Önlenmesi, Müşterinin Tanınması ve Terörizmin Finansmanın Önlenmesi gibi düzenlemelere, Küresel Endüstri Düzenleme Standartlarına ve yerel düzenlemelere uymak için belirli hizmetleri kullanımınızdan önce veya bu sırada kimlik belgeleri, fon kaynak sertifikaları, fon kullanım belgeleri vb.

8.2.3. Hizmetleri kullanımınızla ilgili kişisel verileriniz ;

 1. (a) Platform’a giriş sağladığınız ya da Platform’u kullandığınız tarih ve saatler
 2. (b) IP adersleriniz, türleri, modeller, işletim sistemleri gibi cihaz tanımlamaları; Platform’a erişim sağladığınız tarayıcı bilgileri ve cihaz üreticileri.
 3. (c) Kapsamlı demografik bilgiler ve
 4. (d) Tek taraflı takdir yetkimize bağlı olarak diğer işlem bilgileri,

8.2.4. Bize ilettiğiniz ya da hizmetlerin kullanımı yoluyla oluşturulan herhangi bir iletişimde bulunan ya da bunlarla ilgili kişisel verileriniz.

8.3. Kişisel Verilerin Aktarımı

Binance Türkiye, Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni’nde belirtilen yasal yükümlülükler ya da kullanıcının açık rızası ile belirtilenler hariç olmak üzere Kullanıcı’nın kişisel verilerini üçüncü kişilere aktarmayacağını taahhüt eder.

8.4. Kişisel Verilerin İşlenmesi

8.4.1. Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel veriler Sözleşme’de ve Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni’nde belirtilenler dışında başka hiçbir amaçla kullanılamaz.

8.4.2. Kişisel veriler, aşağıdaki amaçlarla –ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere- Binance Türkiye tarafından işlenebilir;

 1. (a) Hizmetleri sağlamak ve sürdürmek ve her bir kullanıcının kimliğini doğrulamak,
 2. (b) Buradaki performansımızı yüksek tutabilmek amacıyla acentelerimiz, servis sağlayıcılarımız veya iş yaptığımız diğer kişilerle paylaşmak,
 3. (c) Sistem ile kullanıcı hesaplarının ve hizmetlerimizin güvenliğini sağlamak ve geliştirmek,
 4. (d) Bu Sözleşme’yi ve diğer politikaları uygulamak,
 5. (e) Sahtecilikle mücadele etmek için yasal yükümlülüklere, düzenlemelere ya da mahkeme talep ve kararlarına uymak ve kullanıcılarımızın makul taleplerine cevap vermek,
 6. (f) İlgi alanlarınıza veya konumunuza göre düzenlenmiş içerik ve reklam geliştirmek ve görüntülemek ( ve bunu yapan üçüncü taraflarla çalışmak ) ve etkinliğini ölçmek için öncelikli olarak kullanırız.

8.4.3. Binance Türkiye, görev ve hizmetlerinin daha etkin kullanılabilmesini sağlamak için birçok üçüncü tarafla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği, reklam, sponsorluk, yetkili pazarlama, veri paylaşımı ve diğer yasal ticari yöntemlerle olabilir.

8.5. Üçüncü Taraf Bağlantıları

Binance Türkiye, kullanıcıları üçüncü tarafların sitelerine yönlendirebilecektir. Binance Türkiye’nin bu tür üçüncü taraf sitelerinin veri toplama, işleme, aktarma ya da bu sitelerin içeriğiyle ilgili hiçir sorumluluğa bulunmamaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen bu bağlantı aracılığıyla erişilen söz konusu üçüncü tarafların politika ve gizlilik uygulamalarına bakınız.

8.6. Gizlilik

Binance Türkiye kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamuya açıklanmasını veya yetkisiz kullanıcıyı veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi taahhüt etmektedir.

9. Kayıtların Geçerliliği

Bu Sözleşme'den doğabilecek veya bu Sözleşme ile bağlantılı ihtilaflarda Binance Türkiye’nin kendi sistemlerinde, veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

10. Sözleşmenin Feshi ve Mücbir Sebep

10.1. Taraflar bu sözleşmeyi herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve 1 gün önceden ihbar ederek diledikleri zaman sona erdirebilirler.

10.2. Bu sözleşme kapsamında mücbir sebep; doğal afet, isyan, salgın, savaş, grev, lokavt, telekomünikasyon altyapısından kaynaklanan arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır

10.3. Mücbir sebep süresince Taraflar’ın edimleri askıya alınır.

10.4. Tarafların bu sözleşmeden doğan edimlerinin “mücbir sebep” nedeniyle hiç gerçekleştirilememesi veya geç gerçekleştirilmesi halinde doğacak zararlardan hiçbir taraf sorumlu olmayacaktır

11. Uygulanacak Hukuk ve Anlaşmazlıkların Çözümü

11.1. Bu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına tabidir ve bu Yasalar uyarınca yorumlanır.

11.2. Bu Sözleşmeden doğan veya bu Sözleşme ile bağlantılı bütün uyuşmazlıklarda İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

12. Yürürlük ve Kabul

12.1. Bu sözleşme, Binance Türkiye ile Kullanıcı arasında; Kullanıcı tarafından Platformda yer alan bilgi alanlarının doldurması ve akabinde “Üyeliğimi Başlat” sekmesinin tıklanması neticesinde elektronik ortamda akdedilmiştir. Ancak bu sözleşmeden doğan yükümlülükler, Kullanıcı’nın üyelik sürecinde verdiği bilgilerin doğruluğunun bizim tarafımızdan teyit edilmesi akabinde yürürlüğe girer.

12.2. Bu Kullanım Koşullarının, Risk Bildirim Formu’nun, Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma Metni’nin ve Gizlilik Politikası’nın tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

12.3. Talep etmeniz halinde Sözleşmenin, Risk Bildirim Formu’nun ve Aydınlatma Metni’nin ve Gizlilik Politikası’nın bir suretini elektronik posta hesabına iletebiliriz.

12.4. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak bu koşulları veya politikamızı herhangi bir zamanda değiştirme hakkımızı saklı tutarız. İlgili bildirimde aksi belirtilmedikçe, bu yöndeki değişiklikler, ilgili bildirimin Platform’da ya da Uygulamalarda yayınlandığı tarihten itibaren beşinci (5) günün 00:00 saati itibarıyla geçerli olacaktır. Bu tür bir değişikliği müteakip Platform’u kullanmaya devam etmeniz o zamanki geçerli olan koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Lütfen bu koşulların ve politikaların her birinin en son geçerlilik tarihlerini, buradaki herhangi bir güncelleme veya değişiklikten haberdar olmak için düzenli olarak kontrol ediniz.

12.5. Bu Sözleşme’nin şartlarını kabul etmiyorsanız Platform’u ve Platform aracılığıyla sağlanan hizmetleri kullanamazsınız. Aksi takdirde Binance Türkiye hizmetleri yetkisiz kullanımınızdan ya da kullanımınızdan kaynaklanabilecek ya da maruz kalabileceğiniz doğmuş ya da doğacak olan zararlardan dolayı sorumlu tutulamaz.

13. Muhtelif Hükümler

İlgili Binance Şirketi’nden “Binance“ ve “” markalarını kullanma yetkisini temin ettiğimizi beyan ederiz. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek için, söz konusu yetkilendirme lisans veren ile bir ortaklık kurmamız ya da Platform’u çalıştırmamız ortak girişim olduğumuz yönünde anlaşılamayacak, ayrıca şartlarda yer alan hiçbir hüküm lisans veren ile bir ortaklık, ortak girişim kurmayı planladığımız ya da borçlarımızdan sorumlu olduğumuz şeklinde anlaşılamayacak veya yorumlanamayacaktır.